Objednat OMSI 2!

1 290,- Kč
OBJEDNAT ZDE!

Addony do OMSIEditorial
Vážení a milí návštěvníci, po zkušenostech s předchozím editorialem raději nebudu uvádět, co je za měsíc. :D Venku máme ještě pořád hezky, jen děvčata se začínají pomalu z minisukýnek a plavek převlékat do delších kalhot. Co naplat, chce to zase zapnout fantazii. ;-) Co se týče webu, přes prázdniny nám, jak se říká, odešla šťáva, která obsahovala jak větší nadšení, tak i větší redaktorskou sílu. Právě proto jsme nyní začali lov nových sil a máme radost, že se vás přihlásilo tolik. Doufám a předpokládám, že mezi vámi vybereme opravdu ty kompetentní osoby a doplníme naši databázi o pěkných pár kousků. ;-) A nezapomínejte také na naše forum, kde se vždy něco nového najde, když hlavní pramen vyschne.. ;-)

DIMI, šéfredaktor
Statistika
Naše ikona
Partneři

ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, návody, češtiny, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download

www.playglobe.net
Novinky a aktualizace
Pátá říjnová
Rilian | 25.10.2015

Dobrý den u první novinky v klasickém, tedy středoevropském čase. Ručičky na hodinkách se sice posunuly o hodinu zpět, vývoj OMSI.cz mapy se ale posouvá jen kupředu. Kromě něj se dnes podíváme i na novinky z dalších WIP projektů - Ahlheim&Laurenzbach, SOR NB18 City a video z testu zvuků Karosy C734.

Vyhodnotili jsme výsledky vašeho hlasování, během kterého jste nám poslali neuvěřitelných 355 hlasů. Na prvních třech místech se po celou dobu držely Hradec Králové, Olomouc a pražská Zbraslav, nakonec ale zvítězilo náměstí s památkou UNESCO - morovým Sloupem Nejsvětější Trojice - v Olomouci. Podrobnější výsledky najdete v grafu:

Co se týká dalšího postupu, aktuálně staví centipede historické centrum města s vybraným náměstím, budovou městské knihovny a dalšími vhodnými domy, které právě tvoříme. 

Nový plánek linek zveřejnil autor připravované mapy Ahlheim&Laurenzbach, jednoho ze dvou nástupců třetí verze Ahlheimu. Podrobnější informace o mapě naleznete na třetí stránce našeho webu, jen připomenu, že se bude jednat o dopravní systém v a mezi dvěma městy (Ahlheim, Laurenzbach), který bude čítat řadu městských, příměstských i meziměstských denních a nočních linek. Na mapce jsou zachyceny pouze hotové úseky linek.

Vývoj pokročil i v projektu slovenského autora 487376 městského kloubového autobusu SOR NB18 City podle bratislavské předlohy. Aktuálně se můžeme podívat na snímek kabiny z pohledu cestujícího a také na ukázku nově zpracovaného postupného odmlžování oken:

Poslední částí novinky je nové video z testu zvuků u Karosy C734.40, které zveřejnil Dark_Wolf, spolupracovník drivera37RUS. Cílem projektu je vytvoření balíku cestovních Karos a jejich mnoha podtypů, některé z nich budou zároveň upraveny podle českých a slovenských předloh (BUSE panely a cedule, kasa, SPZ).

To je pro dnešek všechno, příště se podíváme na polské WIP projekty, jejichž počet i kvalita narůstají a zaslouží si tak samostatný článek. Mějte se fajn a brzy na viděnou!

P. S. A ještě přidávám včera večer vydaný teaser na mapu Lemmental 2015 (informace v minulých článcích), která by měla brzy vyjít:

Novinky z OMSI.cz mapy
Rilian | 21.10.2015

Zdravím vás v půlce týdne u aktualit z OMSI.cz mapy. Minule jsem zde psal o tvorbě kruhové objezdu z Nitry, který naváže na Masarykovu třídu. Ten je už nyní hotov a práce se nyní přesouvají do historického centra města s náměstím. O jeho podobě ostatně už hlasujete, do této chvíle jsme obdrželi přes 300 hlasů, což je rekordní číslo. Hlasování bude ukončeno v pátek v poledne, do té doby tvoříme z vašich i našich fotek vhodné obytné domy, ale i budovy s obchody v přízemí a výlohami, které jsou typické pro náměstí a starší zástavbu. Na tomto místě bych rád poděkoval hráči -tomas001-, který nám zaslal už více než 40 fotek z různých míst a díky kterému se vývoj posouvá rychleji kupředu. A že na vytvoření nové budovy stačí kolikrát i jedna fotka, která je navíc trochu našikmo, dokazuje zrychlené video od woodera:

Vůbec se tedy focení nebojte, naši modeláři umí zázraky. ;) No a na následujících fotkách si už můžete prohlédnout další várku hotových úseků. Začínáme s terminálem u nemocnice, kde budou některé linky končit a některé jen projíždět (např. naše první linka), a potom už přímo budova nemocnice (Prostějov) a garáže sanitek (Kladno).

Zde Masarykova třída, první fotka od svahu s esíčkem a druhá z místa za odbočkou k nemocnici směr kruhový objezd, tedy zcela nový úsek.

A na posledních čtyřech fotkách už samotný kruhový objezd a jeho odbočky, jedna z nich povede i do historického centra na náměstí.

Pokud jste ještě nehlasovali o podobě náměstí, vězte, že máte poslední dva dny, abyste ovlivnili průběh hlasování. Aktuálně se o první místo perou Hradec Králové, Olomouc a Zbraslav, zbylá dvě náměstí zaostávají s výraznou mezerou. 

Na další novinku se můžete těšit o víkendu, kde zabrousíme i do jiných WIP projektů. Přeju vám hezkou druhou půlku týdne a těším se o víkendu na viděnou!

Podoba náměstí v OMSI.cz mapě
Rilian | 17.10.2015

Zdravím vás v 290. den roku 2015. Ve světě OMSI se toho mnoho neděje, autoři nejrůznějších addonů v tichosti pracují na svých projektech, autoři OMSI zase na Facebooku představují další a další novinky z nástupce OMSI - LOTUSu, a ani my, autoři společné OMSI.cz mapy, neleníme a pokračujeme v její tvorbě. 

Již druhým týdnem mapa sídlí v počítači AfG, autora Prahy a připravované fiktivní mapy Rostoklaty, který staví úsek za odbočkou k nemocnici.  Jednou z dominant bude velký kruhový objezd ze slovenské Nitry, který jsme vybrali z vašich návrhů (Google Streetview). Jedna z jeho odboček povede do historického centra města, kde plánujeme stavbu náměstí. Vybrali jsme pět typově odlišných z různých měst a vy nyní můžete rozhodnout, který z nich byste chtěli vidět v OMSI.cz mapě:

První řádek zleva: Frýdek-Místek, Hradec Králové, Kojetín.
Druhý řádek zleva: Olomouc, pražská Zbraslav.

Děkujeme za vaše hlasy! Bližší informace o projektu naleznete pod záložkou OMSI.cz mapa v levé nabídce nebo na našem fóru. Tam se dozvíte i to, jak se můžete zapojit a přenést kousek ze své vesnice či města do naší mapy. Díky za váš zájem, přeji hezký víkend!

Vídeň, nový patch a OMSI.cz mapa - ZAPOJ SE I TY!
Rilian | 11.10.2015

Dobrý den u další novinky, ve které hraje hlavní roli společný projekt CZ/SK komunity - OMSI.cz mapa, kde také zjistíte, jak se můžete sami zapojit. Dále se podíváme na nové fotky z Vídně a obsah patche 2.2.032 pro OMSI 2, telegraficky zmíním i některé další novinky.

Nyní již k projektu společné OMSI.cz mapy. Její stavba začala na počátku letních prázdnin a trvá již něco přes tři měsíce. Proč společná mapa? Na její stavbě se sice podílí jen malá skupinka stavitelů a modelářů, přesto má celá komunita řadu možností konečnou podobu mapy ovlivnit. Cílem projektu je vytvořit mapu z českého a slovenského prostředí, která se v maximální možné míře inspiruje reálnými místy a budovami. A zde hrají největší roli právě hráči a fanoušci OMSI, kteří nám posílají své nápady a náměty nebo se účastní anket, které jsme doposud sdíleli jen na našem fóru. Nyní přišel čas, kdy si již troufneme prezentovat projekt i zde na stránce a zároveň vás ještě více zapojit do stavby. Do této doby jsme vytvořili necelé dva kilometry z trasy první linky, což se rovná zhruba 4 až 5 minutám jízdy (jen pro srovnání, to je zhruba půlka jízdní doby linky 235 z Prahy). A jak se můžete zapojit vy?

  • účastí v našich anketách 
  • zasláním fotek reálných budov, které poté vytvoříme do mapy

Fotky zasílejte na můj email honza.ilek@gmail.com.

Aktuálně hledáme: budovy z historických center měst, budovy stojící kolem náměstí (i s podloubím)

Na focení nepotřebujete žádné profesionální fotoaparáty, stačí chytrý telefon/tablet se zabudovaným foťákem, zatažené počasí a pokud možno vyvarování se překážkám ve výhledu (lampy, stromy, značky). Pořád ale platí, že mnohem lepší je fotka s lampou než textura z Google Streetview. Podívejte se, jak vytvoří wooder část textury nádražní budovu u nás v Zelenči z několika mobilních fotek, které jsem vyfotil cestou ze školy:

Vaše fotky nám ušetří spoustu času a vás budou stát maximálně pár minut, které s focením a poslaním strávíte. Export a úprava textur z Google Streetview zabere u jedné stavby i tři hodiny, zatímco samotná práce v modelovacím programu jen okolo 30 minut. Navíc máte jedinečnou možnost přenést budovy z vašeho města nebo vesnice do OMSI, kde je uvidí spousta dalších lidí. Věnujte nám pár minut svého času a odměnou vám bude jedna z nejlepších map, které kdy do OMSI vznikly. Abych ale jen neřečnil a ukázal i výsledky naši práce, prohlédněte si několik snímků z mapy:

Co vás čeká v první verzi mapy, jak správně fotit budovy a o čem jste už rozhodli - nejen to, ale i další detaily naleznete v naší nové sekci OMSI.cz mapa, kterou naleznete v levé nabídce (popř. můžete kliknout ZDE). Tam se budou také objevovat aktuální informace, obrázky i ankety, podobně jako v tématu na našem fóru. Na úplný závěr pak přidávám aktuální dotazník, ve kterém hledáme inspiraci pro kruhový objezd, který zakončí čtyřproudou Masarykovu třídu:

Díky za váš čas!

Následují telegraficky dvě aktuality:

  • Praha - Modřany: reálná mapa Prahy od svého uplynutí získala již čtvrtý patch, aktuálně je ve verzi 1.4. Opraveno bylo chování AI, světelné křižovatky, HW náročnost, HOF soubory a další drobnosti. Přidána byla také linka 139, která jezdí po trase linky 205 dnes.
  • LOTUS - Simulator: Marcel a Janine, autoři OMSI, oficiálně oznámili vývoj nového projektu s názvem LOTUS, který by měl být následníkem OMSI a měl by kromě lepšího enginu a grafiky obsahovat nejen autobusy, ale i tramvaje, metro a příměstské vlaky, součástí bude i editor map. Vývoj můžete sledovat na FB stránce.

Dále tu pro vás mám snímky z blížící se nové verze placeného addonu Vídeň:

Na prvních šesti obrázcích si můžete prohlédnout zejména dva nové autobusy MAN NL 205 a MAN NG 235, jejich kokpity a interiéry. Na spodních čtyřech pak upravenou konečnou Kagran, zastávku Kraygasse, nový terminál Kagraner Platz a kousek z trasy nové linky 23A:

Ve čtvrtek ráno vyšel nový patch s označením 2.2.032. Ačkoliv autoři OMSI deklarovali, že OMSI budou i nadále podporovat, může se jednat o jeden z posledních updatů, který vyšel:

  • opraveno chybné spawnování AI vozidel
  • opraveno i chybné spawnování a chování AI autobusů, kdy např. u Rathaus Spandau často vznikaly dlouhé kolony (ve směru Reimerweg)
  • na základní mapě upraveno několik míst (jedná se vždy o drobné změny) - Klosterstraße, Altstadt Spandau, velký kruhový objezd u Altstadt Spandau, Blasewitzer Ring, Sandstraße, Falkenseer Chaussee/Siegener Straße a Ruhlebener Straße
  • opraven možný důvod chybné aktivace OMSI na Steamu

Pro dnešek je to vše, zapojte se do našeho projektu OMSI.cz mapy a brzy tady opět na viděnou!

« | 16 7 8 9 10 11 12114 | »

Copyright © OMSI.cz (2009 - 2013) | Všechna práva vyhrazena.