Editorial
Vážení a milí návštěvníci, po zkušenostech s předchozím editorialem raději nebudu uvádět, co je za měsíc. :D Venku máme ještě pořád hezky, jen děvčata se začínají pomalu z minisukýnek a plavek převlékat do delších kalhot. Co naplat, chce to zase zapnout fantazii. ;-) Co se týče webu, přes prázdniny nám, jak se říká, odešla šťáva, která obsahovala jak větší nadšení, tak i větší redaktorskou sílu. Právě proto jsme nyní začali lov nových sil a máme radost, že se vás přihlásilo tolik. Doufám a předpokládám, že mezi vámi vybereme opravdu ty kompetentní osoby a doplníme naši databázi o pěkných pár kousků. ;-) A nezapomínejte také na naše forum, kde se vždy něco nového najde, když hlavní pramen vyschne.. ;-)

DIMI, šéfredaktor
Statistika
Naše ikona
Partneři

ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, návody, češtiny, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download

www.playglobe.net
Novinky a aktualizace
První listopadová
Rilian | 01.11.2015

Zdravím vás u první listopadové novinky! Rok 2015 se překulil do svého jedenáctého měsíce, který bude z hlediska herního světa OMSI pro mnoho fanoušků velmi významným. Na 5. listopadu (což je za 4 dny) bylo oznámeno vydání dlouho očekávaného rozšíření placeného addonu Vídeň. Co bude obsahovat, dočkáme se slibovaných motorkářů a kolik vás bude stát? To vám řeknu hned v úvodu, následovat bude recenze venkovské mapy Ettbruck a telegraficky novinky z českých a slovenských projektů

Ve středu následujícího týdne vyjde pokračování placeného addonu Vídeň, které je rozděleno na Vídeň 1 a Vídeň 2. Zatímco ve Vídni 1 se dočkáme staronové linky 24A ve dvou variantách trasy (do a od roku 2006), ve Vídni 2 to bude úplně nová linka 23A (taktéž ve dvou trasách stejně jako linka 24A). Podrobněji Vídeň 1:

 • vysokopodlažní autobus LU 200 M11 (již v první verzi)
 • nízkopodlažní autobus NL 205 M12
 • linku 24A v trase do roku 2005 (již v první verzi)
 • linku 24A v trase od roku 2006 (zkrácení na Kagraner Platz)
 • maximální autentičnost (budovy, silniční síť)
 • dvě AI tramvaje + metro
 • nové nákladní vozy a motorky (jako AI)
 • originální hlášení zastávek, jízdní řády

... a Vídeň 2:

 • vysokopodlažní autobus GU 240 M18 (jako AI už v původní verzi)
 • nízkopodlažní autobus NG 235 M18
 • linku 23A v trase do roku 2005 (Kagran - Hirschstetten am Heidjöchl)
 • linku 23A v trase od roku 2006 (Kagraner Platz – Hausfeldstraße)
 • podobně jako ve Vídni 1 reálné budovy, objekty, silniční síť, tramvaje, hlášení zastávek, jízdní řády, nákladní vozy a motorky
 • příměstský vlak BR 4020 a lokomotivu Taurus 

A zatím stále platný ceník:

 • samostatně Vídeň 1 NEBO Vídeň 2 ....... 25 EUR (krabicová verze 30 EUR)
 • upgrade na novou Vídeň 1 ....................... 5 EUR (pro majitele původní verze)
 • balíček Vídně 1 + 2 .................................... 40 EUR (krabicová verze 50 EUR)

Jak už bylo naznačeno výše, addon bude opravdu obsahovat motorky, které navíc vypadají hodně podařeně. Ukázku z obou map včetně motorkářů si můžete prohlédnout zde:

Po vydání přineseme na našem webu recenzi obou addonů.

Jednu recenzi tu pro vás mám ale už teď. V minulém týdnu vyšla mapa z přelomu 80. a 90. let z fiktivního prostředí německého venkova - Ettbruck. Obsahuje několik malých vesnic, které spojují dvě autobusové linky 4123 a 4124 s obdobnou trasou. „Centrem“ je obec Ettbruck, kde se kromě malého nádraží nachází i autobusové garáže (s tlačítky na ovládání vrat). Zde obě linky začínají, ale po dvou zastávkách se od sebe oddělují a míří do přilehlých vesnic, po cestě zastavují u skládky, rybárny, lyžařského střediska nebo třeba hradu. U posledních dvou zmíněných ale zastavují jen některé spoje, což závisí na ročním období i dni v týdnu. 

Jedná se o mapu s regionálními linkami, kterých v OMSI není mnoho. Některé spoje končí už v zastávce Strehldorf, Dormühle (mlýn), jiné jedou až do vesničky Aszig. Obě linky mají od 20 do 45 minut, kdy většinu času strávíte na silnicích v lese, mezi poli nebo v kopcích. Zajímavě zpracovány jsou tunely, které se snaží simulovat tmu v dálce. Zapomenout nesmím ani na řadu využití chronologie (lyžařské sezóny, vánoční trhy nebo výluka lokální tramvaje), projet se můžete i na školních spojích linky SB1. Typu mapy odpovídá hustota dopravy, počet cestujících, intervaly autobusů i HW náročnost, která je velmi nízká. Přesto je mapa opravdu super a naplno z ní sálá poklidná atmosféra německého venkova. Zde ještě fotky, mapu stahujte v sekci Mapy.

Konečná Aszig a nádraží v Ettbrucku

Typická krajina a zastávka Mühlensiedlung (sídliště u mlýna)

Vesničky Eschfeld a Bodenwied

Na mapě se nachází kolem pěti tunelů

Prostor pro otáčení u konečné Strehldorf, Dorfmühle a vánoční trhy ve Strehldorfu

Lyžařská sezóna v plném proudu a mapka oblasti

 

V závěru ještě nejnovější fotka z projektu reálné slovenské mapy Púchov - Nimnica (Kúpele) od bouviera:

A také aktualita z projektu Karosa Pack, kdy autor lukasek1973 uvolnil fotku z připravovaného modelu Karosa B961E:

Úplně na konci ještě shrnutí, co vás čeká příští týden. Ve středu budou mít hlavní slovo slibované polské WIP addony, kterých se nashromáždilo už docela dost a hlavně se řada z nich blíží ke svému vydání (zmiňme Bytom, Bydgoszcz, Pilsko-Polanowice nebo vůz Solbus SN11M). Ve čtvrtek vyjde Vídeň 1 a 2 a už v pátek se můžete těšit na její obsáhlou recenzi, abyste ještě před víkendem věděli, zda se (ne)vyplatí koupit. Hezký den!

Pátá říjnová
Rilian | 25.10.2015

Dobrý den u první novinky v klasickém, tedy středoevropském čase. Ručičky na hodinkách se sice posunuly o hodinu zpět, vývoj OMSI.cz mapy se ale posouvá jen kupředu. Kromě něj se dnes podíváme i na novinky z dalších WIP projektů - Ahlheim&Laurenzbach, SOR NB18 City a video z testu zvuků Karosy C734.

Vyhodnotili jsme výsledky vašeho hlasování, během kterého jste nám poslali neuvěřitelných 355 hlasů. Na prvních třech místech se po celou dobu držely Hradec Králové, Olomouc a pražská Zbraslav, nakonec ale zvítězilo náměstí s památkou UNESCO - morovým Sloupem Nejsvětější Trojice - v Olomouci. Podrobnější výsledky najdete v grafu:

Co se týká dalšího postupu, aktuálně staví centipede historické centrum města s vybraným náměstím, budovou městské knihovny a dalšími vhodnými domy, které právě tvoříme. 

Nový plánek linek zveřejnil autor připravované mapy Ahlheim&Laurenzbach, jednoho ze dvou nástupců třetí verze Ahlheimu. Podrobnější informace o mapě naleznete na třetí stránce našeho webu, jen připomenu, že se bude jednat o dopravní systém v a mezi dvěma městy (Ahlheim, Laurenzbach), který bude čítat řadu městských, příměstských i meziměstských denních a nočních linek. Na mapce jsou zachyceny pouze hotové úseky linek.

Vývoj pokročil i v projektu slovenského autora 487376 městského kloubového autobusu SOR NB18 City podle bratislavské předlohy. Aktuálně se můžeme podívat na snímek kabiny z pohledu cestujícího a také na ukázku nově zpracovaného postupného odmlžování oken:

Poslední částí novinky je nové video z testu zvuků u Karosy C734.40, které zveřejnil Dark_Wolf, spolupracovník drivera37RUS. Cílem projektu je vytvoření balíku cestovních Karos a jejich mnoha podtypů, některé z nich budou zároveň upraveny podle českých a slovenských předloh (BUSE panely a cedule, kasa, SPZ).

To je pro dnešek všechno, příště se podíváme na polské WIP projekty, jejichž počet i kvalita narůstají a zaslouží si tak samostatný článek. Mějte se fajn a brzy na viděnou!

P. S. A ještě přidávám včera večer vydaný teaser na mapu Lemmental 2015 (informace v minulých článcích), která by měla brzy vyjít:

Novinky z OMSI.cz mapy
Rilian | 21.10.2015

Zdravím vás v půlce týdne u aktualit z OMSI.cz mapy. Minule jsem zde psal o tvorbě kruhové objezdu z Nitry, který naváže na Masarykovu třídu. Ten je už nyní hotov a práce se nyní přesouvají do historického centra města s náměstím. O jeho podobě ostatně už hlasujete, do této chvíle jsme obdrželi přes 300 hlasů, což je rekordní číslo. Hlasování bude ukončeno v pátek v poledne, do té doby tvoříme z vašich i našich fotek vhodné obytné domy, ale i budovy s obchody v přízemí a výlohami, které jsou typické pro náměstí a starší zástavbu. Na tomto místě bych rád poděkoval hráči -tomas001-, který nám zaslal už více než 40 fotek z různých míst a díky kterému se vývoj posouvá rychleji kupředu. A že na vytvoření nové budovy stačí kolikrát i jedna fotka, která je navíc trochu našikmo, dokazuje zrychlené video od woodera:

Vůbec se tedy focení nebojte, naši modeláři umí zázraky. ;) No a na následujících fotkách si už můžete prohlédnout další várku hotových úseků. Začínáme s terminálem u nemocnice, kde budou některé linky končit a některé jen projíždět (např. naše první linka), a potom už přímo budova nemocnice (Prostějov) a garáže sanitek (Kladno).

Zde Masarykova třída, první fotka od svahu s esíčkem a druhá z místa za odbočkou k nemocnici směr kruhový objezd, tedy zcela nový úsek.

A na posledních čtyřech fotkách už samotný kruhový objezd a jeho odbočky, jedna z nich povede i do historického centra na náměstí.

Pokud jste ještě nehlasovali o podobě náměstí, vězte, že máte poslední dva dny, abyste ovlivnili průběh hlasování. Aktuálně se o první místo perou Hradec Králové, Olomouc a Zbraslav, zbylá dvě náměstí zaostávají s výraznou mezerou. 

Na další novinku se můžete těšit o víkendu, kde zabrousíme i do jiných WIP projektů. Přeju vám hezkou druhou půlku týdne a těším se o víkendu na viděnou!

Podoba náměstí v OMSI.cz mapě
Rilian | 17.10.2015

Zdravím vás v 290. den roku 2015. Ve světě OMSI se toho mnoho neděje, autoři nejrůznějších addonů v tichosti pracují na svých projektech, autoři OMSI zase na Facebooku představují další a další novinky z nástupce OMSI - LOTUSu, a ani my, autoři společné OMSI.cz mapy, neleníme a pokračujeme v její tvorbě. 

Již druhým týdnem mapa sídlí v počítači AfG, autora Prahy a připravované fiktivní mapy Rostoklaty, který staví úsek za odbočkou k nemocnici.  Jednou z dominant bude velký kruhový objezd ze slovenské Nitry, který jsme vybrali z vašich návrhů (Google Streetview). Jedna z jeho odboček povede do historického centra města, kde plánujeme stavbu náměstí. Vybrali jsme pět typově odlišných z různých měst a vy nyní můžete rozhodnout, který z nich byste chtěli vidět v OMSI.cz mapě:

První řádek zleva: Frýdek-Místek, Hradec Králové, Kojetín.
Druhý řádek zleva: Olomouc, pražská Zbraslav.

Děkujeme za vaše hlasy! Bližší informace o projektu naleznete pod záložkou OMSI.cz mapa v levé nabídce nebo na našem fóru. Tam se dozvíte i to, jak se můžete zapojit a přenést kousek ze své vesnice či města do naší mapy. Díky za váš zájem, přeji hezký víkend!

« | 16 7 8 9 10 11 12115 | »

Copyright © OMSI.cz (2009 - 2013) | Všechna práva vyhrazena.