Editorial
Vážení a milí návštěvníci, po zkušenostech s předchozím editorialem raději nebudu uvádět, co je za měsíc. :D Venku máme ještě pořád hezky, jen děvčata se začínají pomalu z minisukýnek a plavek převlékat do delších kalhot. Co naplat, chce to zase zapnout fantazii. ;-) Co se týče webu, přes prázdniny nám, jak se říká, odešla šťáva, která obsahovala jak větší nadšení, tak i větší redaktorskou sílu. Právě proto jsme nyní začali lov nových sil a máme radost, že se vás přihlásilo tolik. Doufám a předpokládám, že mezi vámi vybereme opravdu ty kompetentní osoby a doplníme naši databázi o pěkných pár kousků. ;-) A nezapomínejte také na naše forum, kde se vždy něco nového najde, když hlavní pramen vyschne.. ;-)

DIMI, šéfredaktor
Statistika
Naše ikona
Partneři

ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, návody, češtiny, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download

www.playglobe.net
Novinky a aktualizace
Veselé Vánoce!
Rilian | 24.12.2015

Vyhlášení vítěze předvánoční soutěže + novinky z OMSI.cz mapy
Rilian | 23.12.2015

Dobré předvánoční odpoledne, před čtyřmi hodinami jsme ukončili soutěž o nejlepší odhad počtu zpráv, které jsme si mezi sebou vyměnili my, autoři OMSI.cz mapy, od počátku její tvorby do současnosti (20. 12.). Tipovali jste různá čísla, nejčastěji v řádu stovek a tisíců, skutečnost je ale taková, že jsme si poslali 

21 607 

zpráv. Nejblíže byl se svým tipem 21 820 soutěžící s e-mailem

bagroid100@seznam.cz

Gratulujeme! Ještě dnes bude kontaktován, abychom s ním probrali výhru - možnost ovlivnit vývoj OMSI.cz mapy. Děkujeme ostatním 225 účastníkům a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích.

OMSI.cz mapa

A co je v mapě nového? Od posledního článku docela dost. Kromě dolaďování historického centra přibyl částečně hotový úsek náměstí - obchodní akademie (policejní stanice) - napojení na Masarykovu třídu. V centru nyní probíhá doplňování zaparkovaných aut, osazování dopravních značek a vegetace, ale také třeba reklam a dalších originálních prvků. Zároveň jsme již pojmenovali dvě ulice po dvou z vás, kteří nám zatím poslali nejvíce fotek. Nadále pracujeme na budově kostela a knihovny a ulici Čechova. Z náměstí budou spoje odjíždět ulicí Na Příkopě, kde najdete už výše zmíněnou obchodní akademii a policejní stanici, u nichž se nachází zastávky MHD. Tuto oblast jsme pojali jako přechodovou, tzn. budou zde spíše větší obytné domy dále od sebe, něco jako malé sídliště. Zapomenout nesmím ani na další novou zastávku, která vznikla u kruhového objezdu v ulici Cíglerova, protože jak nemocnice, tak náměstí jsou odtud poměrně daleko. 

Zastávka Cíglerova a křivolaká ulička historického centra

Ulice Na Příkopě (pohled od náměstí) a areál městské policie

Stejnojmenné (ale zatím bezejmenné) zastávky v ulici Na Příkopě

Zítra je Štědrý den a i my jsme si pro vás přichystali vánoční dárek. Je jím podrobný plánek našeho města Kojetice, který zachycuje všechny silnice a zastávky a některé významné orientační body. 

Pokud se chcete dozvědět, kam se bude vývoj ubírat dál a čím bude mapa originální, stavte se tu i na Silvestra, kdy vám poodhalíme naše plány a už teď můžu slíbit, že to bude stát za to. ;)

Předvánoční soutěž
Rilian | 20.12.2015

Zdravím vás při čtvrté adventní neděli! Vánoce jsou za dveřmi a protože už tu dlouho nic nebylo, připravil jsem si pro vás alespoň malou soutěž, která se týká OMSI.cz mapy. Jak si možná pamatujete, začali jsme s její tvorbou letos v červnu a od té doby spolu nepřetržitě komunikujeme na Skypu. Zkuste odhadnout, kolik jsme si do dneška poslali zpráv! Samotné nás to hodně překvapilo. 

Čas na hádání máte do 23. 12. do 12:00. Zvítězí ten, kdo bude svým tipem nejblíže skutečnosti, na výherce potom čeká unikátní možnost ovlivnit vývoj OMSI.cz mapy

Novinky z mapy zde publikujeme spolu s vyhlášením vítěze během odpoledne 23. prosince.

Novinky z OMSI.cz mapy
Rilian | 17.11.2015

Vážení návštěvníci, dnes vám v otázkách a odpovědích nabídnu aktuální informace z vývoje společné OMSI.cz mapy, na které se kromě týmu autorů máte šanci podílet i vy.

Co je na mapě od minule nového?
Naposledy jsem vám tady na stránce ukazoval výsledky vašeho hlasování, ve kterém jste rozhodovali o podobě náměstí. Zvítězila Olomouc, tzn. poměrně velké náměstí s dominantní budovou uprostřed. Takové náměstí si vyžádalo i patřičné okolí, a proto jeden z členů našeho autorského týmu, centipede, vytvořil za odbočkou z kruhového objezdu i část historického centra s budovou městské knihovny. Kromě toho jsme vytvořili právě v blízkosti kruhového objezdu novou zastávku, která bude sloužit lepší obslužnosti oblasti mezi nemocnicí a náměstím.

Jak velká je mapa a co už je na ní všechno hotové?
Víceméně kompletní je úsek autobusové nádraží - autoservis - Masarykova třída - nemocnice - kruhový objezd - historické centrum s náměstím. Po testovací jízdě to dělá odhadem kolem 8 minut jízdní doby (bez semaforů). V historickém centru ještě chybí některé detaily a také budovy knihovny či kostela z náměstí, proto vám ukazujeme pouze útržky z náměstí a prostoru před náměstím (spodní obrázek):

Co bude následovat?
Po vyjetí z náměstí a postupném opouštění historického centra vás čeká zastávka u obchodní akademie a policejní stanice, potom napojení na Masarykovu třídu a kousek obytné části. Následovat by měl most přes řeku a za ním průmyslová zóna.

Jak se můžu nyní zapojit?
Právě pro zmíněnou průmyslovou zónu bude potřeba vytvořit hodně nových budov a nejrůznějších objektů, a proto se na vás obracíme s novou výzvou:

FOTKY POSÍLEJTE NA MŮJ E-MAIL honza.ilek@gmail.com. DĚKUJEME!

Další podrobnosti a návod jak správně fotit najdete v sekci OMSI.cz mapa v levém menu. V rámci minulé výzvy jsme od vás obdrželi přes 100 fotek a pokud to bylo alespoň trochu možné, snažili jsme se je využít. Odměnou vám kromě dobrého pocitu může být i pojmenování jedné z významných ulic na mapě po vás, příp. při velké pomoci i jiné zviditelnění v ulicích (graffiti, plakáty atd.). Ještě jednou díky za vaši pomoc a těšíme se na vaše názory, které můžete přidávat v našem tématu na fóru!

« | 14 5 6 7 8 9 10115 | »

Copyright © OMSI.cz (2009 - 2013) | Všechna práva vyhrazena.