Editorial
Vážení a milí návštěvníci, po zkušenostech s předchozím editorialem raději nebudu uvádět, co je za měsíc. :D Venku máme ještě pořád hezky, jen děvčata se začínají pomalu z minisukýnek a plavek převlékat do delších kalhot. Co naplat, chce to zase zapnout fantazii. ;-) Co se týče webu, přes prázdniny nám, jak se říká, odešla šťáva, která obsahovala jak větší nadšení, tak i větší redaktorskou sílu. Právě proto jsme nyní začali lov nových sil a máme radost, že se vás přihlásilo tolik. Doufám a předpokládám, že mezi vámi vybereme opravdu ty kompetentní osoby a doplníme naši databázi o pěkných pár kousků. ;-) A nezapomínejte také na naše forum, kde se vždy něco nového najde, když hlavní pramen vyschne.. ;-)

DIMI, šéfredaktor
Statistika
Naše ikona
Partneři

LotusSim.cz - oficiální CZ/SK portál hry LOTUS

ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, návody, češtiny, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download

www.playglobe.net
Novinky a aktualizace
Poslední novinka v roce 2015
Rilian | 31.12.2015

Vážení návštěvníci, díky, že jste si našli cestu na náš server i poslední den v roce 2015. Jak už to tak bývá, v tuto dobu všichni rekapitulujeme a hodnotíme své úspěchy či neúspěchy. Nejinak tomu bude i u nás, zároveň se ale podíváme i do nového roku tak, jak jsem minule slíbil. 

Protože si vás velmi vážíme a přijde nám až neuvěřitelné, že i přes naši neaktivitu a absenci novinek k nám stále chodíte každý den v hojném počtu, dlužíme vám několik slov vysvětlení, proč OMSI.cz vypadá tak, jak vypadá. Sami jste si určitě všimli, že za poslední měsíce a roky se tady vystřídala spousta redaktorů - někteří horší, někteří lepší - ale všichni náš web někam posunuli a něco mu obětovali, nejčastěji svůj čas. Těm i po dlouhé době patří náš velký dík. Žádný z nich tu ale nesetrval dodnes, vyjma mě a DIMIho. Oba dva jsme ve třeťáku na vysoké škole, oba dva máme brigády nebo práci, oba dva máme méně volného času, než bychom si přáli. Přes to přese všechno jsme se snažili sem alespoň občas něco napsat (hlavně teda já ;)) a dlouho se nám to i dařilo. Letošní podzim nám ale naložil ještě víc povinností a novinky se pro nás staly luxusem, který jsme si jen těžko mohli dovolit. Jistě k tomu přispívá i všeobecný útlum tvorby do OMSI, ale jen na něj se vymlouvat nelze. 

Ačkoliv to může znít v 21 letech směšně, zestárli jsme a naše životy nabírají jiných směrů a priorit. Na rovinu řečeno, naše nadšení opadlo a my nyní nemáme stránku komu předat. Je potřeba říci, že tímto OMSI.cz rozhodně nekončí. Nadále tu pro vás budeme, nadále ho pro vás budeme provozovat a nadále s vámi budeme v kontaktu i na fóru, jen už si tu asi nepřečtete tolik novinek a recenzí ze světa OMSI. Naším hlavním projektem, který dokončíme, je společná OMSI.cz mapa, do které jsme už vložili spoustu hodin času (a o které více v druhé části novinky) a která by měla být takovým vrcholem a vykrystalizováním našich zkušeností s OMSI - novinky z ní budou potom hlavní náplní článků na našem webu. 

Tolik tedy k aktuální situaci, dál už nemá cenu to moc rozebírat, samotné nás to mrzí asi nejvíc, ale holt časy se mění a my můžeme být jen hrdí na to, co se nám tady spolu s vámi podařilo vybudovat. Teď už ale pozitivně a o tom, co jsem vám slíbil - hlavní prvky OMSI.cz mapy. 

České/slovenské prostředí
Všichni, kdo sledujete náš web, víte, o čem je řeč. OMSI.cz mapa je projekt našeho webu, na kterém pracuje několik stavitelů z komunity a o jehož konečné podoby můžete zčásti rozhodovat i vy. Základním kamenem je maximální autenticita a pocit reálnosti prostředí z českých nebo slovenských měst a vesnic. Nestavíme jedno konkrétní město, naopak, inspiraci si bereme ze všech koutů obou států a to nejlepší vkládáme do mapy. Objekty a silnice, které používáme, jsou z drtivé většiny české/slovenské a velkou část z nich jsme vytvořili speciálně pro naši mapy - nikde jinde jste je zatím vidět nemohli. Pracujeme na reálném terénu jednoho jihomoravského města, což zajišťuje rozmanitý terén mapy a zajímavější prostředí. 

Živé a logické město
Už při stavbě města se snažíme jednotlivým částem vdechovat život a činit každé místo něčím originální a zapamatovatelné. Mají obyvatelé domů kde zaparkovat? Je docházková vzdálenost k zastávkám přiměřená? A jak by to asi vypadalo v reálu? Jen tři otázky z mnoha, které si klademe při práci v editoru. Vytvořili jsme velkou spoustu billboardů, reklamních stojanů, reklam na lampy a graffiti, které umisťujeme po celé mapě pro dokreslení reálného prostředí. Viděli jste v centru reklamu na řezníka nebo autoservis na Olomoucké? Pak je tam určitě najdete! Snažíme se také stavět pokud možno kompletní silniční síť, aby bylo kudy vést objízdné trasy při uzavírkách nebo změnách linek a reagovat tak na „požadavky obyvatel“. 

Reálný pocit z řízení
V mapě neumístíme navigaci. Hráč obdrží (podobně jako řidič v reálu) popis trasy s názvy ulic, významnými body a praktickými poznámkami, složitější místa nebo změny trasy budou vyznačeny na pláncích, ale v samotné mapě nepotkáte jedinou navigační šipku. I proto tvoříme místa snadnou zapamatovatelná, aby se každý trasy linek naučil a dokázal reagovat na jejich změny. 

Aktualizace
U mapy plánujeme i pravidelné aktualizace, změny jízdních řádů a také její rozrůstání. Nevyhneme se ani uzavírkám a objížďkám, změnám zastávek nebo chrono událostem. O všem vás budeme informovat formou městského zpravodaje, který bude reflektovat aktuální změny a dění ve městě. 

Není toho nějak moc?
Není. Alespoň v to doufáme. Člověk by si ostatně neměl klást malé cíle, navíc na to není jeden člověk, ale celá skupina autorů. Nyní už máme hotový úsek autobusové nádraží - autoservis - nemocnice - Cíglerova - náměstí - obchodní akademie a aktuálně se staví část sídliště s točnou pro autobusy. Trasa po projetí bez cestujících a funkčních semaforů a křižovatek dá kolem 10 minut, v reálném provozu se bude jízdní doba v tomto úseku pohybovat od 12 do 15 minut, což je už slušný kousek. Co se týká celé trasy první linky, jsem už lehce za půlkou a blížíme se k průmyslové zóně. Její stavba ale zatím ani nezačala, protože na naši výzvu k zaslání fotek průmyslových budov nezareagoval nikdo. Dávám sem proto ještě jednou naši výzvu obrazem a prosím vás všechny o spolupráci, protože jedině tak může jít stavba kupředu rychleji. Fotky posílejte na můj mail honza.ilek@gmail.com. Děkujeme.

O mapě a našich plánech by se dalo hovořit ještě dlouho, ale chceme si také nechat něco jako překvapení. Pokud by vás něco dalšího přece jen zajímalo, najdete nás na našem fóru nebo navštivte záložku OMSI.cz mapa v levém menu.

Já a DIMI vám přejeme do nového roku hodně štěstí, zdraví a úspěchů a u novinek z OMSI.cz mapy se budeme těšit i v roce 2016!

Veselé Vánoce!
Rilian | 24.12.2015

Vyhlášení vítěze předvánoční soutěže + novinky z OMSI.cz mapy
Rilian | 23.12.2015

Dobré předvánoční odpoledne, před čtyřmi hodinami jsme ukončili soutěž o nejlepší odhad počtu zpráv, které jsme si mezi sebou vyměnili my, autoři OMSI.cz mapy, od počátku její tvorby do současnosti (20. 12.). Tipovali jste různá čísla, nejčastěji v řádu stovek a tisíců, skutečnost je ale taková, že jsme si poslali 

21 607 

zpráv. Nejblíže byl se svým tipem 21 820 soutěžící s e-mailem

bagroid100@seznam.cz

Gratulujeme! Ještě dnes bude kontaktován, abychom s ním probrali výhru - možnost ovlivnit vývoj OMSI.cz mapy. Děkujeme ostatním 225 účastníkům a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích.

OMSI.cz mapa

A co je v mapě nového? Od posledního článku docela dost. Kromě dolaďování historického centra přibyl částečně hotový úsek náměstí - obchodní akademie (policejní stanice) - napojení na Masarykovu třídu. V centru nyní probíhá doplňování zaparkovaných aut, osazování dopravních značek a vegetace, ale také třeba reklam a dalších originálních prvků. Zároveň jsme již pojmenovali dvě ulice po dvou z vás, kteří nám zatím poslali nejvíce fotek. Nadále pracujeme na budově kostela a knihovny a ulici Čechova. Z náměstí budou spoje odjíždět ulicí Na Příkopě, kde najdete už výše zmíněnou obchodní akademii a policejní stanici, u nichž se nachází zastávky MHD. Tuto oblast jsme pojali jako přechodovou, tzn. budou zde spíše větší obytné domy dále od sebe, něco jako malé sídliště. Zapomenout nesmím ani na další novou zastávku, která vznikla u kruhového objezdu v ulici Cíglerova, protože jak nemocnice, tak náměstí jsou odtud poměrně daleko. 

Zastávka Cíglerova a křivolaká ulička historického centra

Ulice Na Příkopě (pohled od náměstí) a areál městské policie

Stejnojmenné (ale zatím bezejmenné) zastávky v ulici Na Příkopě

Zítra je Štědrý den a i my jsme si pro vás přichystali vánoční dárek. Je jím podrobný plánek našeho města Kojetice, který zachycuje všechny silnice a zastávky a některé významné orientační body. 

Pokud se chcete dozvědět, kam se bude vývoj ubírat dál a čím bude mapa originální, stavte se tu i na Silvestra, kdy vám poodhalíme naše plány a už teď můžu slíbit, že to bude stát za to. ;)

Předvánoční soutěž
Rilian | 20.12.2015

Zdravím vás při čtvrté adventní neděli! Vánoce jsou za dveřmi a protože už tu dlouho nic nebylo, připravil jsem si pro vás alespoň malou soutěž, která se týká OMSI.cz mapy. Jak si možná pamatujete, začali jsme s její tvorbou letos v červnu a od té doby spolu nepřetržitě komunikujeme na Skypu. Zkuste odhadnout, kolik jsme si do dneška poslali zpráv! Samotné nás to hodně překvapilo. 

Čas na hádání máte do 23. 12. do 12:00. Zvítězí ten, kdo bude svým tipem nejblíže skutečnosti, na výherce potom čeká unikátní možnost ovlivnit vývoj OMSI.cz mapy

Novinky z mapy zde publikujeme spolu s vyhlášením vítěze během odpoledne 23. prosince.

« | 14 5 6 7 8 9 10115 | »

Copyright © OMSI.cz (2009 - 2013) | Všechna práva vyhrazena.