Editorial
Vážení a milí návštěvníci, po zkušenostech s předchozím editorialem raději nebudu uvádět, co je za měsíc. :D Venku máme ještě pořád hezky, jen děvčata se začínají pomalu z minisukýnek a plavek převlékat do delších kalhot. Co naplat, chce to zase zapnout fantazii. ;-) Co se týče webu, přes prázdniny nám, jak se říká, odešla šťáva, která obsahovala jak větší nadšení, tak i větší redaktorskou sílu. Právě proto jsme nyní začali lov nových sil a máme radost, že se vás přihlásilo tolik. Doufám a předpokládám, že mezi vámi vybereme opravdu ty kompetentní osoby a doplníme naši databázi o pěkných pár kousků. ;-) A nezapomínejte také na naše forum, kde se vždy něco nového najde, když hlavní pramen vyschne.. ;-)

DIMI, šéfredaktor
Statistika
Naše ikona
Partneři

LotusSim.cz - oficiální CZ/SK portál hry LOTUS

ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, návody, češtiny, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download

www.playglobe.net
Novinky a aktualizace
Po roce vychází OMSI.cz mapa!
Rilian | 21.06.2016

Do roka a do... Ne, přesně do roka. 21. června 2015 jsme založili téma na fóru a zahájili jsme tak tvorbu československého projektu společné OMSI.cz mapy. Nyní jsou práce na první verzi hotovy a my vám dáváme k dispozici výsledky naší práce, která je ale zčásti i vaší prací. Za těch 12 měsíců jste nám poslali opravdu velké množství připomínek, návrhů, fotografií a rad, kterých si velmi vážíme, a které nám pomohly vytvořit Kojetice. 

Kojetice jsou fiktivní, ale přesto velmi detailně propracované, město, ve kterém operuje šest linek MHD a další linky příměstské nebo meziměstské. My jsme zpracovali trasu městské linky 3, která spojuje autobusové nádraží, nemocnici, historické centrum, sídliště, průmyslovou zónu, železniční stanici a výzkumné ústavy. Co dalšího náš addon nabízí?

Stahovat můžete ZDE, hodnotit ZDE. Těšíme se na vaše reakce!

Zároveň se omlouváme se problémy, které se vyskytly v den vydání. Nyní by mělo být již všechno v pořádku. Pokud byste s mapou přesto měli problémy, navštivte naše fórum. Díky za pochopení.

Gameplay video:

Májová novinka
Rilian | 01.05.2016

Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl novinky čas, redaktorův zval ku čtení hlas…vítejte u květnové novinky!
Tvorba mapy Kojetic (OMSI.cz mapa) se pomalu, ale jistě, blíží ke konci. Aktuálně doděláváme poslední detaily a křižovatky, další na řadě již bude linkové vedení, jízdní řády a informační systém.Mimo jiné jste se nás ptali na několik otázek a my jsme se je rozhodli zveřejnit i zde.

1) Ví se přibližný termín vydání? Popřípadě, co je ještě potřeba dodělat?
2) Mohu někde vidět jízdní řád linky?
3) Publikujete před vydáním nějaké video z mapy?
4) Chcete do mapy zakomponovat zastávky na znamení?
5) Budete na mapě nadále pokračovat (např. s jinou linkou)?

ad 1) Přesné datum jsme si stanovili zatím jen my interně, veřejně nic neslibujeme, jen jsem napsal, že bychom to rádi stihnuli před vašimi odjezdy na dovolené, tábory atd. :) Chybí nám ještě většina křižovatek a potom řada jednoduchých, ale velmi důležitých věcí - nastavení trasy linek, jízdní řády, vozové jízdní řády, informační materiály…

ad 2) Zatím ne, aktuálně vytváříme (konkrétně centipede) odhad chování cestujících a podle něj nastavíme jak počet lidí na jednotlivých zastávkách, tak JŘ.

ad 3) Rádi bychom, ale zatím nevíme, v jaké podobě a jestli to nakonec klapne.

ad 4) Zastávky na znamení budou v každém směru dvě.

ad 5) Určitě. Vytvořili jsme si plánek AI linek, které budou jezdit v této verzi, a od něj bychom se pak chtěli odrazit do dalších verzí. Zatím nejvíce pravděpodobná se jeví nějaká příměstská linka, v plánu máme ale i další městské. Aktuálně platný plánek všech linek si můžete prohlédnout zde:

24. dubna vydal Julian openbeta verzi autobusu MB O405 GN2. Autor pustil na svět rozpracovaný autobus, protože na něj již nemá čas. Obsahuje tedy několik závažných chyb a nedostatků. Za vyzkoušení však určitě stojí.
Autobus můžete stáhnout na stránkách http://www.tram-duesseldorf.de/Downloads.php.

Autorem textu je mhdfm.

Mercedes-Benz Facelift
Rilian | 03.04.2016

Zdravím vás u první „aprílové“ novinky! Polský tvůrce helvete, známý především díky jeho rozpracovaným projektům MAN Lion’s Coach a Setra S431 DT, vydal jako velikonoční dárek autobus Mercedes-Benz O530 Facelift. Vůz vychází z první generace od alterra a úpravě zvuků a skriptů od Morphiho. Tento addon obsahuje celkem šest vozů:

- O530 dvoudveřový

- O530 třídveřový

- O530K dvoudveřový

- O530L třídveřový

- O530G třídveřový

- O530G čtyřdveřový

Hlavními lákadly na autobuse jsou měnitelná výbava (označovače, infosystém, světla aj.) pomocí [setvar] u repaintu a propracovaný systém poruch. Autobusu na realističnosti dodává kromě opravdu povedeného modelu také množství repaintů, mezi kterými najdeme i dva podle českých vozů. Pro pohodlnou tvorbu dalších nátěrů jsou přibaleny šablony i ve formátu PSD.

Vozidlo je už nyní ve verzi 1.3, ve které helvete opravil většinu chyb na autobusu. Pro novinky z dalšího vývoje doporučuji sledovat téma na našem fóru nebo facebookovou stránku autora, kde se dozvíte i o ostatních autorových addonech. Modifikace můžete stáhnout ZDE.

Autorem textu je mhdfm. 

Výsledky hlasování o nátěru
Rilian | 19.03.2016

Přeji vám hezkou sobotu a přináším výsledky hlasování o podobě nátěrů dopravce v OMSI.cz mapě. Celou dobu bylo hlasování velmi vyrovnané, vítězný návrh se postupně z druhého místa vyškrábal na první pozici a předstihl svého soupeře o pouhých 5 hlasů (z celkových asi 450 hlasů). A kdo vyhrál?

Autorem vítězného návrhu je slovenský repainter rpopo.

V průběhu hlasování jste poměrně živě diskutovali a my jsme se rozhodli, že vám ještě prostor pro debatu a možnost změny dáme. Ve vlákně s mapou na našem fóru máte možnost se vyjádřit, zda a jak byste tento nátěr upravili. Samozřejmě respektujeme vůli většiny hlasujících, nicméně sám autor návrhu navrhnul, že je možné určité úpravy provést - na mysli máme zejména odstíny barev, barevný přechod a jeho intenzitu a také podobu nebo umístění siluety města. Vaše názory prostudujeme a na jejich základě se potom rozhodneme pro případné úpravě nátěru.

Prohlédnout si můžete i dva obrázky z právě stavěné obytné části s rodinnými domky, které předchází konečné zastávce první linky - nádraží. Autorem tohoto úseku je centipede.

Děkujeme všem za vaše hlasy i názory a těšíme se u dalších aktualit brzy na viděnou. Hezký víkend!

« | 1 2 3 4 5 6 7115 | »

Copyright © OMSI.cz (2009 - 2013) | Všechna práva vyhrazena.