Objednat OMSI 2!

1 290,- Kč
OBJEDNAT ZDE!

Addony do OMSIEditorial
Vážení a milí návštěvníci, po zkušenostech s předchozím editorialem raději nebudu uvádět, co je za měsíc. :D Venku máme ještě pořád hezky, jen děvčata se začínají pomalu z minisukýnek a plavek převlékat do delších kalhot. Co naplat, chce to zase zapnout fantazii. ;-) Co se týče webu, přes prázdniny nám, jak se říká, odešla šťáva, která obsahovala jak větší nadšení, tak i větší redaktorskou sílu. Právě proto jsme nyní začali lov nových sil a máme radost, že se vás přihlásilo tolik. Doufám a předpokládám, že mezi vámi vybereme opravdu ty kompetentní osoby a doplníme naši databázi o pěkných pár kousků. ;-) A nezapomínejte také na naše forum, kde se vždy něco nového najde, když hlavní pramen vyschne.. ;-)

DIMI, šéfredaktor
Statistika
Naše ikona
Partneři

ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, návody, češtiny, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download

www.playglobe.net
Novinky a aktualizace
Mercedes-Benz Facelift
Rilian | 03.04.2016

Zdravím vás u první „aprílové“ novinky! Polský tvůrce helvete, známý především díky jeho rozpracovaným projektům MAN Lion’s Coach a Setra S431 DT, vydal jako velikonoční dárek autobus Mercedes-Benz O530 Facelift. Vůz vychází z první generace od alterra a úpravě zvuků a skriptů od Morphiho. Tento addon obsahuje celkem šest vozů:

- O530 dvoudveřový

- O530 třídveřový

- O530K dvoudveřový

- O530L třídveřový

- O530G třídveřový

- O530G čtyřdveřový

Hlavními lákadly na autobuse jsou měnitelná výbava (označovače, infosystém, světla aj.) pomocí [setvar] u repaintu a propracovaný systém poruch. Autobusu na realističnosti dodává kromě opravdu povedeného modelu také množství repaintů, mezi kterými najdeme i dva podle českých vozů. Pro pohodlnou tvorbu dalších nátěrů jsou přibaleny šablony i ve formátu PSD.

Vozidlo je už nyní ve verzi 1.3, ve které helvete opravil většinu chyb na autobusu. Pro novinky z dalšího vývoje doporučuji sledovat téma na našem fóru nebo facebookovou stránku autora, kde se dozvíte i o ostatních autorových addonech. Modifikace můžete stáhnout ZDE.

Autorem textu je mhdfm. 

Výsledky hlasování o nátěru
Rilian | 19.03.2016

Přeji vám hezkou sobotu a přináším výsledky hlasování o podobě nátěrů dopravce v OMSI.cz mapě. Celou dobu bylo hlasování velmi vyrovnané, vítězný návrh se postupně z druhého místa vyškrábal na první pozici a předstihl svého soupeře o pouhých 5 hlasů (z celkových asi 450 hlasů). A kdo vyhrál?

Autorem vítězného návrhu je slovenský repainter rpopo.

V průběhu hlasování jste poměrně živě diskutovali a my jsme se rozhodli, že vám ještě prostor pro debatu a možnost změny dáme. Ve vlákně s mapou na našem fóru máte možnost se vyjádřit, zda a jak byste tento nátěr upravili. Samozřejmě respektujeme vůli většiny hlasujících, nicméně sám autor návrhu navrhnul, že je možné určité úpravy provést - na mysli máme zejména odstíny barev, barevný přechod a jeho intenzitu a také podobu nebo umístění siluety města. Vaše názory prostudujeme a na jejich základě se potom rozhodneme pro případné úpravě nátěru.

Prohlédnout si můžete i dva obrázky z právě stavěné obytné části s rodinnými domky, které předchází konečné zastávce první linky - nádraží. Autorem tohoto úseku je centipede.

Děkujeme všem za vaše hlasy i názory a těšíme se u dalších aktualit brzy na viděnou. Hezký víkend!

Nátěr dopravce v OMSI.cz mapě
Rilian | 11.03.2016

Zdravím vás a mám tu pro vás zřejmě jednu z posledních anket týkající se OMSI.cz mapy a zároveň i novinky z jejího vývoje. Naposledy jsem zde přidával fotky v období Vánoc - jednalo se o dokončené historické centrum a ulici Na Příkopě. Od té doby jsem prodloužili Masarykovu třídu, vybudovali u ní sídliště s točnou a světelnou křižovatkou (mohli jste vidět na našem fóru). Zbrusu novou a teprve před pár dny dokončenou částí je průmyslová zóna, na níž mají největší zásluhu AfG a mhdfm.

Největší dominantou je ostravský most Miloše Sýkory (o kterém jsem rozhodovali v lednu) na prvním obrázku, na druhém obrázku je první dvojice zastávek.

Ulice Bavlnářská s hasičskou stanicí.

Železniční vlečka a zakončení průmyslové zóny se stoupáním do části s rodinnými domky.

Druhou novinkou je hlášení zastávek, které pro nás aktuálně nahrává dabérská skupina Fénix ProDabing (nahrávala už dabing cestujících do OMSI). Vzhledem ke stádiu mapy už víme přibližný počet zastávek, který by se měl pohybovat okolo dvanácti, linka bude dlouhá okolo 20 minut.

Poslední záležitostí je na začátku zmíněná anketa. Oslovili jsem zkušené autory repaintů do OMSI, aby nám zaslali svůj návrh na podobu nátěrů pro dopravce na naší mapě. Sešlo se nám jich celkem osm a vy nyní můžete rozhodnout, který budete vídat na všech vozidlech v mapě. Vzhledem k velikosti dotazníku ho prosím vyplňte přímo na následujícím odkazu:

DOTAZNÍK

Díky za váš čas. Hlasování necháme běžet do příštího pátku a poté vyhlásíme vítěznou variantu. Pro tuto chvíli vám přeju pěkný víkend, brzy na viděnou!

EDIT 17. 3. Do konce hlasování zbývá už jen několik hodin (končíme v pátek ve 20:00) a první a druhé místo dělí aktuálně pouhé 2 hlasy (113:111)! Každý hlas se tak počítá, proto využijte poslední možnosti a ovlivněte podobu nátěru. 

Setra S319UL - recenze
Johnny6329 | 06.03.2016

Vážení čtenáři, dnes jsme tu se svou první vydanou novinkou a tou je autobus Setra S319UL od maďarských vývojářů.

Setra je velmi kvalitně zpracovaná. Sílu pro autobus zajišťuje motor Mercedes-Benz a má manuální 6 rychlostní převodovku. Autobus má na délku 15 metrů. Součástí modelů jsou 3 skiny, ale na našem fóru se již objevily skiny od ostatních autorů. Zpátky k našemu autobusu.  Setra má 3 nápravy, přední a zadní náprava je otočná a tímto nám usnadňuje průjezd ve stísněných prostorách, ale také má tři různé výškové polohy. Je vybaven informačním systémem Almex, který se ovládá přes dotykový palubní počítač. Přístrojová deska je taky velmi kvalitně provedená, můžete si například ve tmě rozsvítit přístrojovou desku, která se nerozsvítí sama po zapnutí elektroniky. Má několik možností vnitřního osvětlení. Vše v kabině je rozmístěno přehledně. Funkční a polohovatelné střešní poklopy, můžete otevřít různé úschovné prostory v kabině řidiče. Sklopná je taky sedačka spolujezdce. Ale i interiér na tom není špatně a po zvukové stránce není co vytknout. 

Autobus si můžete stáhnout v sekci Download.

« | 1 2 3 4 5 6 7114 | »

Copyright © OMSI.cz (2009 - 2013) | Všechna práva vyhrazena.