Editorial
Vážení a milí návštěvníci, po zkušenostech s předchozím editorialem raději nebudu uvádět, co je za měsíc. :D Venku máme ještě pořád hezky, jen děvčata se začínají pomalu z minisukýnek a plavek převlékat do delších kalhot. Co naplat, chce to zase zapnout fantazii. ;-) Co se týče webu, přes prázdniny nám, jak se říká, odešla šťáva, která obsahovala jak větší nadšení, tak i větší redaktorskou sílu. Právě proto jsme nyní začali lov nových sil a máme radost, že se vás přihlásilo tolik. Doufám a předpokládám, že mezi vámi vybereme opravdu ty kompetentní osoby a doplníme naši databázi o pěkných pár kousků. ;-) A nezapomínejte také na naše forum, kde se vždy něco nového najde, když hlavní pramen vyschne.. ;-)

DIMI, šéfredaktor
Statistika
Naše ikona
Partneři

LotusSim.cz - oficiální CZ/SK portál hry LOTUS

ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, návody, češtiny, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download

www.playglobe.net
O hře OMNNIBUS SIMULATOR

Hlavní myšlenka

OMSI je realistický simulátor (v pravém slova smyslu) autobusů pro domácí použití. Jste řidičem autobusu a vaším úkolem není nic jiného, než dovést cestující včas, a bezpečně, do cíle jejich cesty, hustou dopravou. Největší důraz je kladen na to, aby autobusy byly co nejreálnější, jak po grafické stránce, tak hlavně po stránce jízdních vlastností. Takže co se týká řízení a chování autobusů, hra se snaží naprosto do detailu napodobit jejich skutečný vzor. Specifické funkce, jako je třeba převodovka, simuluje každou její součást. Stejně tak vzduchový systém (brzdy), plně funkční palubní deska a počítač (IBIS - Integrated Board Information System) nebo rozsáhlý soubor zvuků (kolem 100 na jedno vozidlo) dohromady tvoří opravdu reálný požitek z jízdy. Kromě toho všeho vás do hry vtáhne ještě detailně propracovaná a podle reálné předlohy tvořená mapa s realistickou dopravou a dalšími animovanými objekty.

Linky a autobusy

OMSI bere hráče zpátky do doby kolem roku 1980 v Západním Berlíně. Linka 92 (dnešní M37) je dlouhá více než 11 km a projíždí okresem Berlin Spandau. Váš virtuální řidič bude mít k dispozici 2 vysoce detailně propracované modely dobových MAN doubledeckerů (dvoupatrových autobusů) SD200 a SD202 s různým datem výroby.

Žijící virtuální svět

Jednoduše řečeno, OMSI simuluje mnohem víc, než jenom řízení samotných autobusů. Ve hře je realistická a inteligentní doprava, které mění svou hustotu provozu a nejezdí jenom podle několika jednoduchých pravidel, ale dynamicky reaguje na momentální situaci a samozřejmě také na vaše chování. Potkáte další autobusy, které vypadají přesně jako ten váš, buď na vaší lince nebo i takové, které pokračují úplně někam jinam. Stejně jako vy mají svůj jízdní řád, kterým se řídí. Všechny autobusy jsou plně funkční, takže si můžete vzít kterýkoliv autobus a stejně tak ho zase předat počítači zpátky. Počasí a roční období jsou volně nastavitelné. Kromě toho se v OMSI samozřejmě střídá den a noc, a co víc, OMSI simuluje i fáze měsíce.

Rozšiřitelnost, modifikovatelnost

OMSI je vytvořen jako otevřený systém připravený na všechny druhy add- onů (autobusy, objekty, vozidla, všechno…). K tomuto účelu je ke hře přiloženo i několik nástrojů pro tvorbu do OMSI, samozřejmě s bohatou dokumentací a návody.

Route editor

Graficky příjemně provedený, jednoduše ovladatelný, uživatelsky přátelský je editor vlastních map (linek) do OMSI, ve kterém bude možné jednoduše navrhnout a vytvořit vlastní mapu jakýchkoliv rozměrů. K dispozici máte rozsáhlou databázi všemožných objektů a samozřejmě také možnost vytvořit a přidat si objekty vlastní. V tomto editoru si jednoduše nastavíte všechno – dopravní předpisy a pravidla, kudy jezdí auta, kolik pruhů, čím se řídí (rychlost, přednosti, …), semafory, kudy jezdí autobusy, podle jakých jízdních řádů, kde se spawnují např. zaparkovaná auta, kde jsou zastávky, atd., atd. Zde si také jednoduše nastavíte např. intervaly pro každý semafor, který si chcete přizpůsobit.

Vytvořte si vlastní autobus

Do hry si samozřejmě můžete vložit vlastní autobusy bez jakýchkoliv problémů. Na jejich modelování doporučujeme modelovací program Blender. Nemusíte se bát nějaké přehnané náročnosti. Ze začátku můžete snadno využít vlastnosti některého z už existujících autobusů. Později si je potom můžete přizpůsobit za pomoci OMSI scriptovacího jazyku přesně dle svých představ. Vaše autobusy mohou být libovolně animované a máte k dispozici širokou škálu grafických a světelných efektů.

Scriptování enginu

S OMSI scriptovacím enginem je možné vytvořit prakticky cokoliv bez výraznějších limitů. Díky tomu nemají moddeři nijak svázané ruce, mohou si s nastavením libovolně pohrát a popustit uzdu svému citu pro detail a fantazii. Scriptovací jazyk nabízí přístup ke všem proměnným (ať už velikosti kola nebo trakčnímu momentu) a umožňuje všemožné úpravy systému i přidávání dalších funkcí a proměnných. Scriptovací jazyk je přímo spojený se zvukem a zobrazováním, takže počet zvuků ani animací není nijak limitován, jak pro samotné autobusy, tak všechny další objekty.

Hlavní body OMSI

- OMSI je naprogramován na absolutní flexibilitu a prakticky v ničem neomezuje tvůrčí schopnosti.
- OMSI je založen na detailu po všech stránkách: fyzika, grafika, zvuky, … To všechno má vést k jednomu cíli: co nejrealističtější požitek.
- OMSI se soustředí přímo na hráče: „Kamera a mikrofon je jedna věc, ale OMSI simuluje oči a uši.“
- OMSI podporuje otázku pochopení techniky.


OMSI - Protože je to možné!

© Marcel Kuhnt und Rüdiger Hülsmann
Zdroj: www.OMNIBUSSIMULATOR.de 

Copyright © OMSI.cz (2009 - 2013) | Všechna práva vyhrazena.