Editorial
Vážení a milí návštěvníci, po zkušenostech s předchozím editorialem raději nebudu uvádět, co je za měsíc. :D Venku máme ještě pořád hezky, jen děvčata se začínají pomalu z minisukýnek a plavek převlékat do delších kalhot. Co naplat, chce to zase zapnout fantazii. ;-) Co se týče webu, přes prázdniny nám, jak se říká, odešla šťáva, která obsahovala jak větší nadšení, tak i větší redaktorskou sílu. Právě proto jsme nyní začali lov nových sil a máme radost, že se vás přihlásilo tolik. Doufám a předpokládám, že mezi vámi vybereme opravdu ty kompetentní osoby a doplníme naši databázi o pěkných pár kousků. ;-) A nezapomínejte také na naše forum, kde se vždy něco nového najde, když hlavní pramen vyschne.. ;-)

DIMI, šéfredaktor
Statistika
Naše ikona
Partneři

ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, návody, češtiny, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download

www.playglobe.net
Novinky a aktualizace
Konečně nehrajete sami!
DIMI | 06.01.2016

Pokud jste vždy snili o multiplayeru do OMSI a stát se regulérním zaměstnancem virtuálního dopravního podniku, střídat se s ostatními řidiči, a tak dále, tak právě teď se tento sen stal realitou. Multiplayer jako takový to není (nepotkáváte reálně ostatní hráče, vidíte je jen na mapě), všechno ostatní je však takové, jaké jsme to vždycky chtěli. Konečně získáte pocit, že už v té hře nejste sami!

Do zítřejší půlnoci je tohle vše zdarma na vyzkoušení, tak neváhejte a zkoušejte! (pozn. čas zdarma již vypršel)

Abyste mohli hrát, stačí si stáhnout program AOD, o kterém jsme mluvili níže: http://aod-omsi.de/installation.html

Poté, co se vám podaří program nainstalovat, stačí jen vyhledat náš dopravní podnik "OMSIcz", nebo si můžete vybrat kterýkoliv jiný. Rozhodujícími faktory jsou mapy, na kterých podnik jezdí a jeho vozový park. Ten náš v tento okamžik čítá 7 kusů a stále se rozrůstá. :)

Vy si jen vyberete autobus a linku, kterou chcete jet (pokud na ní máte licenci) a AOD už vám celou hru samo nastaví a spustí - vy jen kliknete na start a objevíte se kde máte, s autobusem ve stavu, ve kterém ho nechal člověk před vámi.

Když projdete příjímacím testem dopravního podniku OMSIcz (odjet linku nad úspěšnost 65%), můžete se stát naším řidičem, začít jezdit a vydělávat €.

Čekáme na Vás v naší kanceláři:

Vyberte si volný vůz z garáže:

A hlavně bacha na náhodně se objevující radary, ať neplatíte pokuty:

A když se vám náhodou stane nehoda, tak AOD dokonce pozná, že to nebyla vaše chyba a pokutu vám nenaúčtuje:

 

Tohle všechno bude zdarma už jen do zítřejší půlnoci, poté se za tento systém bude sice drobně, ale platit! Proto neváhejte a zjistěte, jestli to za to stojí! 

Pokud máte s něčím problém, jděte pomoc hledejte na našem foru

http://forum.omsi.cz/subdom/forum/viewforum.php?f=129

Recenze přijde brzy! 

Advanced Omnibus Driver MULTIPLAYER - dva dny zdarma
Rilian | 06.01.2016

Dnes je den, kdy si můžete zadarmo otestovat nový doplněk pro OMSI 2 - Advanced Omnibus Driver! O co jde? Je to projekt, o kterém jsem tady už několikrát psal, a který má zatím nejblíže k funkčnímu multiplayeru do OMSI, zároveň obsahuje prvky virtuálních dopravních podniků. Program vyšel před třemi dny a protože je placený, máte právě dnes jedinečnou možnost si ho vyzkoušet - a to zdarma. 

Advanced Omnibus Driver nabízí v zásadě dva módy:

SINGLEPLAYER:

  • stáváte se zaměstnancem dopravního podniku, dostáváte plat za odjeté jízdy a postupně si odemykáte nové mapy a autobusy
  • směny generuje program náhodně na základě vašich nastavení
  • addon manager, přes který můžete jednoduše instalovat mapy a autobusy

Singleplayer obsahuje celkem 4 možnosti jízdy: kariéra (viz první odrážka), jedna směna (volíte si požadovaný čas jízdy, vše ostatní vytvoří program), jedna jízda (odjedete jednu trasu a potom si případně můžete směnu prodloužit) a volná hra (nejste ničím vázáni, jen se vám nahoře zobrazuje info panel a můžete pracovat s mobilní aplikací).

MULTIPLAYER:

  • nechte se zaměstnat jako řidič virtuálního podniku NEBO si vytvořte vlastní dopravní podnik a starejte se o něj
  • při hře vidíte na minimapě ostatní hráče, můžete s nimi komunikovat v integrovaném chatu
  • na mapách se náhodně objevuje radary, které měří rychlost 
  • funkční model poškození (blinkrů, motoru, topení), které je třeba opravit, záznam nehod
  • autobus dostanete ve stejném stavu, jak ho opustil předešlý řidič (špinavý, rozbitý, nenatankovaný, s otevřenými okny, navolený palubním počítačem atd.)
  • systém hodnocení a achievementů
  • pro ředitele DP řada administrativních nástrojů (nákup, prodej a oprava autobusů, tvorba směn, udržování garáže...)

Kromě toho najdete v obou modech různě přizpůsobitelná okna zaintegrovaná do OMSI (informační linie, minimapa, chat) a detailní vyhodnocení po každé trase, k programu si můžete stáhnout i aplikaci pro mobilní telefony s Androidem, která je plně kompatibilní a obsluhujte z pomocí ní palubní počítač a další záležitosti. Já a DIMI pro vás nyní program testujeme a vy se můžete již brzy těšit na jeho recenzi, po dlouhé době právě od DIMIho. Připravujeme pro vás také soutěž o předplatné programu, takže se máte na co těšit!

Advanced Omnibus Driver můžete vyzkoušet na následující adrese:

http://aod-omsi.de/

Program můžete zdarma vyzkoušet do 7. ledna 23:59

Nezapomeňte taky otestovat novou mapu Lemmental 2015, která se opravdu povedla! Odkaz ke stažení a stručné info najdete v download databázi.

Podoba mostu v OMSI.cz mapě
Rilian | 03.01.2016

Zdravím vás! S novým rokem tu pro vás mám další možnost ovlivnit podobu OMSI.cz mapy. Čeká nás stavba silničního mostu, pro který hledáme inspiraci v českých a slovenských městech i vesnicích. Z vašich návrhů, které můžete zasílat prostřednictvím níže uvedeného dotazníku, vybereme pět nejlepších, z nichž hlasováním zvolíte konečného vítěze. Most může vypadat úplně jakkoliv, ale oceníme zejména originální a zajímavé stavby. 

Hlasování bude ukončeno v sobotu 9. ledna ve 12:00.

Pokud byste si chtěli prohlédnout nové fotky ze stavby, navštivte buď naše fórum nebo záložku OMSI.cz mapa u nás na webu. Za vaše nápady předem děkujeme!

Poslední novinka v roce 2015
Rilian | 31.12.2015

Vážení návštěvníci, díky, že jste si našli cestu na náš server i poslední den v roce 2015. Jak už to tak bývá, v tuto dobu všichni rekapitulujeme a hodnotíme své úspěchy či neúspěchy. Nejinak tomu bude i u nás, zároveň se ale podíváme i do nového roku tak, jak jsem minule slíbil. 

Protože si vás velmi vážíme a přijde nám až neuvěřitelné, že i přes naši neaktivitu a absenci novinek k nám stále chodíte každý den v hojném počtu, dlužíme vám několik slov vysvětlení, proč OMSI.cz vypadá tak, jak vypadá. Sami jste si určitě všimli, že za poslední měsíce a roky se tady vystřídala spousta redaktorů - někteří horší, někteří lepší - ale všichni náš web někam posunuli a něco mu obětovali, nejčastěji svůj čas. Těm i po dlouhé době patří náš velký dík. Žádný z nich tu ale nesetrval dodnes, vyjma mě a DIMIho. Oba dva jsme ve třeťáku na vysoké škole, oba dva máme brigády nebo práci, oba dva máme méně volného času, než bychom si přáli. Přes to přese všechno jsme se snažili sem alespoň občas něco napsat (hlavně teda já ;)) a dlouho se nám to i dařilo. Letošní podzim nám ale naložil ještě víc povinností a novinky se pro nás staly luxusem, který jsme si jen těžko mohli dovolit. Jistě k tomu přispívá i všeobecný útlum tvorby do OMSI, ale jen na něj se vymlouvat nelze. 

Ačkoliv to může znít v 21 letech směšně, zestárli jsme a naše životy nabírají jiných směrů a priorit. Na rovinu řečeno, naše nadšení opadlo a my nyní nemáme stránku komu předat. Je potřeba říci, že tímto OMSI.cz rozhodně nekončí. Nadále tu pro vás budeme, nadále ho pro vás budeme provozovat a nadále s vámi budeme v kontaktu i na fóru, jen už si tu asi nepřečtete tolik novinek a recenzí ze světa OMSI. Naším hlavním projektem, který dokončíme, je společná OMSI.cz mapa, do které jsme už vložili spoustu hodin času (a o které více v druhé části novinky) a která by měla být takovým vrcholem a vykrystalizováním našich zkušeností s OMSI - novinky z ní budou potom hlavní náplní článků na našem webu. 

Tolik tedy k aktuální situaci, dál už nemá cenu to moc rozebírat, samotné nás to mrzí asi nejvíc, ale holt časy se mění a my můžeme být jen hrdí na to, co se nám tady spolu s vámi podařilo vybudovat. Teď už ale pozitivně a o tom, co jsem vám slíbil - hlavní prvky OMSI.cz mapy. 

České/slovenské prostředí
Všichni, kdo sledujete náš web, víte, o čem je řeč. OMSI.cz mapa je projekt našeho webu, na kterém pracuje několik stavitelů z komunity a o jehož konečné podoby můžete zčásti rozhodovat i vy. Základním kamenem je maximální autenticita a pocit reálnosti prostředí z českých nebo slovenských měst a vesnic. Nestavíme jedno konkrétní město, naopak, inspiraci si bereme ze všech koutů obou států a to nejlepší vkládáme do mapy. Objekty a silnice, které používáme, jsou z drtivé většiny české/slovenské a velkou část z nich jsme vytvořili speciálně pro naši mapy - nikde jinde jste je zatím vidět nemohli. Pracujeme na reálném terénu jednoho jihomoravského města, což zajišťuje rozmanitý terén mapy a zajímavější prostředí. 

Živé a logické město
Už při stavbě města se snažíme jednotlivým částem vdechovat život a činit každé místo něčím originální a zapamatovatelné. Mají obyvatelé domů kde zaparkovat? Je docházková vzdálenost k zastávkám přiměřená? A jak by to asi vypadalo v reálu? Jen tři otázky z mnoha, které si klademe při práci v editoru. Vytvořili jsme velkou spoustu billboardů, reklamních stojanů, reklam na lampy a graffiti, které umisťujeme po celé mapě pro dokreslení reálného prostředí. Viděli jste v centru reklamu na řezníka nebo autoservis na Olomoucké? Pak je tam určitě najdete! Snažíme se také stavět pokud možno kompletní silniční síť, aby bylo kudy vést objízdné trasy při uzavírkách nebo změnách linek a reagovat tak na „požadavky obyvatel“. 

Reálný pocit z řízení
V mapě neumístíme navigaci. Hráč obdrží (podobně jako řidič v reálu) popis trasy s názvy ulic, významnými body a praktickými poznámkami, složitější místa nebo změny trasy budou vyznačeny na pláncích, ale v samotné mapě nepotkáte jedinou navigační šipku. I proto tvoříme místa snadnou zapamatovatelná, aby se každý trasy linek naučil a dokázal reagovat na jejich změny. 

Aktualizace
U mapy plánujeme i pravidelné aktualizace, změny jízdních řádů a také její rozrůstání. Nevyhneme se ani uzavírkám a objížďkám, změnám zastávek nebo chrono událostem. O všem vás budeme informovat formou městského zpravodaje, který bude reflektovat aktuální změny a dění ve městě. 

Není toho nějak moc?
Není. Alespoň v to doufáme. Člověk by si ostatně neměl klást malé cíle, navíc na to není jeden člověk, ale celá skupina autorů. Nyní už máme hotový úsek autobusové nádraží - autoservis - nemocnice - Cíglerova - náměstí - obchodní akademie a aktuálně se staví část sídliště s točnou pro autobusy. Trasa po projetí bez cestujících a funkčních semaforů a křižovatek dá kolem 10 minut, v reálném provozu se bude jízdní doba v tomto úseku pohybovat od 12 do 15 minut, což je už slušný kousek. Co se týká celé trasy první linky, jsem už lehce za půlkou a blížíme se k průmyslové zóně. Její stavba ale zatím ani nezačala, protože na naši výzvu k zaslání fotek průmyslových budov nezareagoval nikdo. Dávám sem proto ještě jednou naši výzvu obrazem a prosím vás všechny o spolupráci, protože jedině tak může jít stavba kupředu rychleji. Fotky posílejte na můj mail honza.ilek@gmail.com. Děkujeme.

O mapě a našich plánech by se dalo hovořit ještě dlouho, ale chceme si také nechat něco jako překvapení. Pokud by vás něco dalšího přece jen zajímalo, najdete nás na našem fóru nebo navštivte záložku OMSI.cz mapa v levém menu.

Já a DIMI vám přejeme do nového roku hodně štěstí, zdraví a úspěchů a u novinek z OMSI.cz mapy se budeme těšit i v roce 2016!

« | 13 4 5 6 7 8 9115 | »

Copyright © OMSI.cz (2009 - 2013) | Všechna práva vyhrazena.