Editorial
Vážení a milí návštěvníci, po zkušenostech s předchozím editorialem raději nebudu uvádět, co je za měsíc. :D Venku máme ještě pořád hezky, jen děvčata se začínají pomalu z minisukýnek a plavek převlékat do delších kalhot. Co naplat, chce to zase zapnout fantazii. ;-) Co se týče webu, přes prázdniny nám, jak se říká, odešla šťáva, která obsahovala jak větší nadšení, tak i větší redaktorskou sílu. Právě proto jsme nyní začali lov nových sil a máme radost, že se vás přihlásilo tolik. Doufám a předpokládám, že mezi vámi vybereme opravdu ty kompetentní osoby a doplníme naši databázi o pěkných pár kousků. ;-) A nezapomínejte také na naše forum, kde se vždy něco nového najde, když hlavní pramen vyschne.. ;-)

DIMI, šéfredaktor
Statistika
Naše ikona
Partneři

LotusSim.cz - oficiální CZ/SK portál hry LOTUS

ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, návody, češtiny, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download

www.playglobe.net
Novinky a aktualizace
Nátěr dopravce v OMSI.cz mapě
Rilian | 11.03.2016

Zdravím vás a mám tu pro vás zřejmě jednu z posledních anket týkající se OMSI.cz mapy a zároveň i novinky z jejího vývoje. Naposledy jsem zde přidával fotky v období Vánoc - jednalo se o dokončené historické centrum a ulici Na Příkopě. Od té doby jsem prodloužili Masarykovu třídu, vybudovali u ní sídliště s točnou a světelnou křižovatkou (mohli jste vidět na našem fóru). Zbrusu novou a teprve před pár dny dokončenou částí je průmyslová zóna, na níž mají největší zásluhu AfG a mhdfm.

Největší dominantou je ostravský most Miloše Sýkory (o kterém jsem rozhodovali v lednu) na prvním obrázku, na druhém obrázku je první dvojice zastávek.

Ulice Bavlnářská s hasičskou stanicí.

Železniční vlečka a zakončení průmyslové zóny se stoupáním do části s rodinnými domky.

Druhou novinkou je hlášení zastávek, které pro nás aktuálně nahrává dabérská skupina Fénix ProDabing (nahrávala už dabing cestujících do OMSI). Vzhledem ke stádiu mapy už víme přibližný počet zastávek, který by se měl pohybovat okolo dvanácti, linka bude dlouhá okolo 20 minut.

Poslední záležitostí je na začátku zmíněná anketa. Oslovili jsem zkušené autory repaintů do OMSI, aby nám zaslali svůj návrh na podobu nátěrů pro dopravce na naší mapě. Sešlo se nám jich celkem osm a vy nyní můžete rozhodnout, který budete vídat na všech vozidlech v mapě. Vzhledem k velikosti dotazníku ho prosím vyplňte přímo na následujícím odkazu:

DOTAZNÍK

Díky za váš čas. Hlasování necháme běžet do příštího pátku a poté vyhlásíme vítěznou variantu. Pro tuto chvíli vám přeju pěkný víkend, brzy na viděnou!

EDIT 17. 3. Do konce hlasování zbývá už jen několik hodin (končíme v pátek ve 20:00) a první a druhé místo dělí aktuálně pouhé 2 hlasy (113:111)! Každý hlas se tak počítá, proto využijte poslední možnosti a ovlivněte podobu nátěru. 

Setra S319UL - recenze
Johnny6329 | 06.03.2016

Vážení čtenáři, dnes jsme tu se svou první vydanou novinkou a tou je autobus Setra S319UL od maďarských vývojářů.

Setra je velmi kvalitně zpracovaná. Sílu pro autobus zajišťuje motor Mercedes-Benz a má manuální 6 rychlostní převodovku. Autobus má na délku 15 metrů. Součástí modelů jsou 3 skiny, ale na našem fóru se již objevily skiny od ostatních autorů. Zpátky k našemu autobusu.  Setra má 3 nápravy, přední a zadní náprava je otočná a tímto nám usnadňuje průjezd ve stísněných prostorách, ale také má tři různé výškové polohy. Je vybaven informačním systémem Almex, který se ovládá přes dotykový palubní počítač. Přístrojová deska je taky velmi kvalitně provedená, můžete si například ve tmě rozsvítit přístrojovou desku, která se nerozsvítí sama po zapnutí elektroniky. Má několik možností vnitřního osvětlení. Vše v kabině je rozmístěno přehledně. Funkční a polohovatelné střešní poklopy, můžete otevřít různé úschovné prostory v kabině řidiče. Sklopná je taky sedačka spolujezdce. Ale i interiér na tom není špatně a po zvukové stránce není co vytknout. 

Autobus si můžete stáhnout v sekci Download.

Hlášení zastávek - výsledky ankety
Rilian | 28.02.2016

A máme tu výsledky ankety! Poměrně přesvědčivě zvítězil ženský hlas:

Kromě hlášení zastávek pracujeme nadále i na mapě samotné, v průběhu týdne potom budete mít šanci vybrat vzorový nátěr naše autobusy. 

Hlášení zastávek v OMSI.cz mapě
Rilian | 21.02.2016

Protože se vývoj společné OMSI.cz mapy pomalu chýlí ke konci, přichází na řadu i zpočátku nedůležité úkoly jako namluvení hlášení zastávek. Pomozte nám rozhodnout, jestli je má namluvit mužský nebo ženský hlas! 

« | 1 2 3 4 5 6 7115 | »

Copyright © OMSI.cz (2009 - 2013) | Všechna práva vyhrazena.