Editorial
Vážení a milí návštěvníci, po zkušenostech s předchozím editorialem raději nebudu uvádět, co je za měsíc. :D Venku máme ještě pořád hezky, jen děvčata se začínají pomalu z minisukýnek a plavek převlékat do delších kalhot. Co naplat, chce to zase zapnout fantazii. ;-) Co se týče webu, přes prázdniny nám, jak se říká, odešla šťáva, která obsahovala jak větší nadšení, tak i větší redaktorskou sílu. Právě proto jsme nyní začali lov nových sil a máme radost, že se vás přihlásilo tolik. Doufám a předpokládám, že mezi vámi vybereme opravdu ty kompetentní osoby a doplníme naši databázi o pěkných pár kousků. ;-) A nezapomínejte také na naše forum, kde se vždy něco nového najde, když hlavní pramen vyschne.. ;-)

DIMI, šéfredaktor
Statistika
Naše ikona
Partneři

LotusSim.cz - oficiální CZ/SK portál hry LOTUS

ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, návody, češtiny, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download

www.playglobe.net
Prodej lístků

Zdravím. Pro další usnadnění hry jsem se rozhodl vám napsat český návod na prodej lístků.

V nastavení hry si můžete zvolit mezi "Žádné","Lehké" a "Pokročilé" prodávání lístků.

A - Pokud zvolíte žádné, cestující si u vás lístky kupovat nebudou a vy se naplno můžete zabývat řízením a užíváním si hry. (Doporučuji pro úplné začátečníky - neprodávejte lístky dokud se nenaučíte perfektně ovládat ostatní funkce autobusu včetně řízení; prodej lístků vás pak bude jen rozptylovat a otravovat).

B - Pokud si zvolíte možnost lehké, cestující si u vás začnou kupovat lístky. Prodej je však snadný - pro prodej lístku stiskněte "T", pro vrácení peněz "Ctrl+T" a peníze od cestující vyberete kliknutím na danou minci či bankovku.

C - Poslední, nejtěžší, je možnost pokročilého prodeje lístků (kvůli kterému celý návod v podstatě vzniká :P). Ten je odlišný u modelu SD202 D92, kde je strojek pro tisk lístků, jinak u všech ostatních typů jsou lístky položeny řidiči po ruce a stačí na ně kliknout. Vybírejte lístky (nebo tlačítko pro jejich tisk) pečlivě, ale rychle; pokud nezvolíte správný typ, cestující si ho od vás nevezme a pokud vám to potrvá dlouho, začne remcat. U strojku v D92 musíte lístek po výběru (na displayi se ukáže cena) vytisknout-k tomu slouží dlouhé modrozelené tlačítko úplně vlevo. Stejně tak pečlivě vracejte mince (klikáním na příslušené hodnoty - např. pokud lístek stojí 9DM a cestující vám dá 10DM, stačí kliknout na výdej 1DM), jinak je cestující opět nepřijme. Zbylé či přebytečné mince se pak po kliknutí na ně vrátí zpátky.

A nebojte se, že byste nerozuměli "šprechtícím" cestujícím - nahoře vlevo se vám červeným písmem ukáže název i cena požadovaného lístku.

Zde tedy uvádím popis jednotlivých lístků prodejního strojku spolu s obrázky, kde najdete barevné rozdělení lístků a jejich druhy, kód pro strojek lístků a jejich cenu, dále pak obrázky obou typů prodeje (jak prodeje lístků předem vytištěných (většina modelů busů), tak i tiskařský strojek (D92)) očíslovaných stejně, jako lístky ("6" představuje plocha pro výměnu lístků a mincí/bankovek, pod kterou se nachází vydavač mincí):

Druhy Starší

 Novější

Poznámka autora: Studentské lístky (2,4) se ve hře (zatím ?) neprodávají, proto je výběr omezen na 3 základní druhy (první 3 z vrchu). Je tomu tak, že ve hře chybí studenti a děti, které třeba přibudou v nějakém add-onu (anebo jen autoři chtěli zachovat realitu simulátoru, když uvedli všechny typy tehdejších jízdenek).

Poslední zajímavostí je razítko (u starších typů autobusů), kterým řidič v tehdejší době razítkoval jízdenky, čímž ověřil jejich pravost-takový certifikát :-). To ve hře ale použít nejde. (najdete ho vedle lístků)

To je ode mě pro tuto chvíli opět vše :-)


EDIT 4.3.2011 - milhouse:

Pro český mod (koruny) platí stejná pravidla, vraceč je jen jinak označen a také lístky jsou jiné, avšak pokud jste se naučili prodávat s německými lístky, přechod na české pro vás bude hračka. Pořád používáte lístky 1,3,a navíc - české bankovky a mince jsou vám velmi dobře známé, proto by neměl být ani problém s vracením zpátky.;) navíc stejně jako v původní verzi se vám vlevo nahoře zobrazí jak druh tak cena jízdenky. Pro úplnost jsem přidal screen českých lístků.:-)


Zpět na návody.

Copyright © OMSI.cz (2009 - 2013) | Všechna práva vyhrazena.