Objednat OMSI 2!

1 290,- Kč
OBJEDNAT ZDE!

Addony do OMSIEditorial
Vážení a milí návštěvníci, po zkušenostech s předchozím editorialem raději nebudu uvádět, co je za měsíc. :D Venku máme ještě pořád hezky, jen děvčata se začínají pomalu z minisukýnek a plavek převlékat do delších kalhot. Co naplat, chce to zase zapnout fantazii. ;-) Co se týče webu, přes prázdniny nám, jak se říká, odešla šťáva, která obsahovala jak větší nadšení, tak i větší redaktorskou sílu. Právě proto jsme nyní začali lov nových sil a máme radost, že se vás přihlásilo tolik. Doufám a předpokládám, že mezi vámi vybereme opravdu ty kompetentní osoby a doplníme naši databázi o pěkných pár kousků. ;-) A nezapomínejte také na naše forum, kde se vždy něco nového najde, když hlavní pramen vyschne.. ;-)

DIMI, šéfredaktor
Statistika
Naše ikona
Partneři

ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, návody, češtiny, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download

www.playglobe.net
Novinky a aktualizace
Nová doména
Jerry | 31.01.2011

Dnes byl web kompletně přesunut na rychlý hosting a novou doménu OMSI.cz.


DIMI: Tento den se zapíše do historie. 1.2.2011, jsme přesunuli celý web na nový hosting a konečně i na vlastní doménu. Máme velkou radost, že vám ho už můžeme konečně oficiálně a slavnostně představit. Doménu i s hostingem jsme se rozhodli zaplatit z důvodu, že pro vás máme velké plány do budoucna a free hosting by nám k jejich naplnění určitě nestačil. Zatím se pro vás, kromě nově přidaného článku s HW nároky a přepracovaným článkem o hře do lepší češtiny, na první pohled, nic nemění, ale kromě menších novinek, jako jsou např. další nové poznatky o hře, hlavně připravujeme (přesněji Jerry připravuje) stránky na budoucnost, abychom vám mohli přinášet maximum downloadů, modů a adoonů a všeho, až hra vyjde. Je to zdlouhavá a náročná práce, ale věříme, že to oceníte. Rádi bychom se stali hlavní CZ/SK stránkou o OMSI. Věříme, že máte alespoň trochu radost z rychlejšího hostingu nebo třeba kratší adresy a doufáme, že časem, až přidáme takovou možnost, pomůžete tenhle web (hosting, doména) táhnout dvěma mladým studentům dál nejen svou návštěvností, které si velice ceníme, ale třeba i nějakým menším finančním příspěvkem na chod webu. Bohužel, nic není zadarmo... ;-)

A nezapomeňte! Už za necelé 2 měsíce je tu OMSI - nesmrtelná hra!

OMSI.cz konečně už i v IE!
DIMI | 24.01.2011

Dnes je to jen krátká novinka, která možná potěší mnoho lidí... Jerrymu se konečně podařilo zajistit správné zobrazování stránek i v Internet Explorer. Kromě menu, kde je nepatrná odchylka, by mělo být všechno v pořádku (když nepočítáme mnohonásobně pomalejší načítání). Omezovat ale jakkoliv naše stránky kvůli IE nebudeme, takže pro nejkvalitnější prohlížení našich stránek pořád doporučujeme prohlížeč jiný. Wink

Editor tratí možná již brzy
Anonym | 23.01.2011

Pro všechny, kteří netrpělivě čekají na vydání OMSI, jsem našel zajímavou novinku. Při procházení fóra jsem totiž narazil na dotaz, který se týká stavby tratí. Je možné, že editor tratí vyjde dřív, než hra. To by znamenalo, že by jsme si mohli postavit svoje tratě a pak už je jen lehce vložit do hry. Takže už stačí jen sledovat naše stránky, kde vám sdělíme, kdy editor vyjde.

Otázky a odpovědi z fora
DIMI | 19.01.2011

Našel jsem několik otázek a přeložil a přeformuloval do češtiny... Asi je rozdělím do dvou nebo tří novinek, ať se máte na co těšit... ;-) Nejen pro ty, kteří OMSI forum nesledují, by mohli být některé odpovědi, které jsem tam našel novinkami... Lepší než nic... ;-)

1) Budu ve hře podpora trolejbusů a pokud ano, budou sběrače (pardon jestli se tomu tak neříká, nevím všechno.. ;-)) připojeny na dráty?

Podpora trolejbusů ve hře nebude. Ale můžete si vytvořit motor tak (a jeho zvuk), aby vám to připadalo jako trolejbus. Ve hře není žádná podpora elektrických drátů.

2) Ovlivní nějak výrazně jízdu, když autobus pojede třeba do prudkého kopce (zpomalování)?

Samozřejmě že ano! Ve hře je velice propracovaný fyzický engine, který se o tohle všechno velice dobře postará.

3) Na čem všem závisí rychlost (také například při jízdě do kopce)?

Rychlost závisí na motoru, jak je prudký kopec, na typu převodovky, jestli je automatická, co je zařazeno, na spojce (pokud si budete chtít nascriptovat manuální převodovku), atd.

4) Plánujete někdy do hry přidat kloubové autobusy (a vůbec podporu kloubových autobusů do hry) jako addon?

Někdy v budoucnu ano... Možnost vkládat do hry kloubové autobusy oficiálně přijde s prvním naším kloubákem. Je ale možné, že to do té doby někdo nascriptuje... Otázka je, jestli to bude dostatečně kvalitní.

5) Přidáte někdy do hry autobusy s odlišnými typy motorů a převodovek a bude možné do hry vložit omezovač rychlosti?

Všechno co chcete si můžete nascriptovat sami (se znalostí script. jazyka). Možná někdy v budoucnu vytvoříme další autobusy, možná i úplně jiné než teď, ale nic nemůžeme slíbit. Omezovač rychlosti je také možné nascriptovat.

6) Bude ve hře nějaká mapa nebo něco podle čeho se dá poznat, kudy jet?

Samozřejmě dostanete dostatek informací a rad, abyste věděli, kudy jet.

7) Bude k dispozici vážně jen jedna linka, anebo ještě nějaká další?

V základní hře bude opravdu jenom jedna, na další si musíte počkat na addony (na těchto stránkách.. ;-) )

8) Otázka na map editor: Jak se budou vtvářet silnice? Jednoduše ji "položím" (jako v Trainz například) a povedu kudy chci nebo to musí být celé 3D objekt?

Obojí je možné... Detaily uvidíte až v samotném editoru.

9) Jak udělat ve hře silnice přesně podle reálu? Je možné si do editoru na zem položit obrázek a dělat to podle něj?

Ano, můžete mít obrázek (fotku) jako podklad.

10) Bude omezená rychlost opravdou součástí hry, anebo to bude jen objekt vedle silnice?

Samozřejmě že omezená rychlost vážně ovlivňuje hru (např. AI dopravu).

« | 1104 105 106 107 108 109 110114 | »

Copyright © OMSI.cz (2009 - 2013) | Všechna práva vyhrazena.